Opis nije dostupan
Tursitička organizacija sa prodavnicom suvenira.
Kraljica banjskog turizma, kako neformalno nazivaju Vrnjačku Banju, od davnina je bila poznata po svojim lekovitim izvorima. O lekovitosti vode u Vrnjačkoj Banji prvi put se može čuti u doba Rimljana. Oni su na ovom mestu izgradili lečilište Aquae Orcinae, i izvor tople vode Fons Romanus
Opis nije dostupan
Opis nije dostupan
Turistička organizacija se bavi organizacijom izleta, obilascima kulturno-istorijskih spomenika, objekata i lokaliteta, obilaskom grada u pratnji lokalnih vodiča, zakazivanjem i najavom poseta, organizuje kulturne i sportske manifestacije, sajmove, posebno one sa etno obeležjima ovog kraja, kongrese i naučne skupove, seminare, podizanje turističke kulture stanovništva ovog područja, priprema za prepoznatljivi brend sa ovog područja, razne promocije, priredbe, kao i moguænost plasiranja proizvoda sa etno obeležjima ovog područja, daje informacije i druge nepomenute usluge.
Opis nije dostupan
Околину Димитровграда чини брдско-планински предео издужен у правцу југозапад-североисток. Крупни облици рељефа простиру се управно на правац пружања територије. Територију чини део Горњег Понишавља, од кога се у правцу североистока наставља Забрђе, Видлич и Горњи Висок. Југозападно од долине Нишаве доминира брдско-планинско земљиште познато као Бурел, Дерекул, и Барје, које је на истоку ограничено долином реке Лукавице, а на западу просечено клисуром Јерме. Источно и југоисточно димитровградски крај ограничен је територијом Бугарске, а на северу и северозападу су територије општина Пирот и Бабушница. У целини то је брдско-планински крај кроз који је усечен део долине Нишаве, који је узан и кратак са правцем пружања југоисток-северозапад.
Raznovrsnost predela, razuđenost reljefa, i relativno očuvan pejsaž, biodiverzitet, autohtoni biositemi, ekološke i predeone celine, bogatstvo šumama i vodotocima, raznovrsna flora i fauna i, pre svega, Vlasinsko jezero i visoravan kao specifičan i dominantni atrakter, predstavljaju osnove turističke atraktivnosti područja Surdulice.
Na Vlasina Ridu, u okviru realizacije još jednog prekograničnog projekta između opštine Surdulica i partnera iz Bugarske, koji se finansira iz IPA fondova EU, 2015. godine je sagrađena i opremljena je zgrada Informativnog centra za zaštitu životne sredine „Vlasina“. Reč je o objektu površine 640 kvadratnih metara, gde će biti smeštene i službe Mesne zajednice i ambulanta. Turistička organizacija Surdulice imaće svoj prostor u okviru kojeg postoji i osam apartmana za smeštaj gostiju kao i galerija za izlaganje eksponata i održavanje sastanaka i savetovanja. Vlasina je proglašena područjem od posebnog prirodnog značaja i u skladu sa time se i odvijaju aktivnosti na sređivanju infrastrukture namenjene turistima a da se ne naruši autentični ambijent flore i faune.